Real i Bayern u polufinalu LP

46
0
DIJELI
Soccer Football - Champions League Quarter Final Second Leg - Real Madrid vs Juventus - Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - April 11, 2018 Juventus' Mario Mandzukic celebrates scoring their second goal with team mates REUTERS/Paul Hanna

Fudbaleri Bayerna iz Minhena i Rala iz Madrida posljednji su učesnici polufinala Lige prvaka.

Nakon uzvratnih susreta Reala i Juventusa u Madridu te Bayerna i Seville u Minhenu poznati su svi učesnici polufinala Lige prvaka za sezonu 2017/2018, a to su Bayern i Real iz Madrida.

Ekipa Juventusa imala je 0:3 do posljednjih sekundi meča, ali je u korist Reala dosviran jedanaesterac koji je u gol pretvorio Cristiano Ronaldo i tako osigurao plasman dalje svojoj ekipi.

Podsjetimo, u prvom susretu bilo je 3:0 u korist Reala, tako da tim Zinedinea Zidanea prolazi sa ukupnim rezultatom 4:3.

Juve je fantastično startao. U uvodnim minutama meča Mario Mandžukić je pogodio za 0:1, i tako dao tračak nade da njegov tim može napraviti podvig sličan onome kojeg je noć ranije napravila Roma.

U 37. bilo je 0:2, a autor gola ponovo Mario Mandžukić. Na korak do još jednog filmskog preokreta Juve je doveo Matuidi, poslije neshvatljive greške golmana Reala. Ukupno je bilo 3:3, što bi susret odvelo u produžetke.

U posljednjim sekundama meča Benatia je nesmotreno reagovao – a sudac Oliver pokazao na bijelu tačku. Zbog protesta – Buffon je zaradio crveni karton, a na gol je stao Szszesney.

Udarac sa 11 metara izveo je Ronaldo i pogodio te Real odveo u polufinale.

Bayer i Sevilla bez golova

Bavarci su rezultat su ostvarili nakon što su u uzvratu remizrali sa Sevillom 0:0, i tako odbranili prednost iz Španije od 2:1.

U poprilično napetoj utakmici, koja je mogla da ode i na jednu i na drugu stranu, Bavarci su sačuvali stečenu prednost iz prvog susreta i pridružili se Romi i Liverpoolu koji su dan ranije, 10. aprila izborili plasman među četiri najbolje ekipe.

Bayern je bio statitički bolja ekipa u odmjeravanju snaga, sa boljim posjedom lopte, više direktnih udaraca na gol, više izvedenih kornera, odnosno boljim utiskom kojeg su ostavili na terenu.

Podsjećamo, Bavarci su u prvom susretu slavili sa 1:2 i to nakon preokreta. Sarabia je doveo Sevillu u vodstvo u 31. minuti, da bi u 37. izjednačio Navas, autogolom.

Prednost uoči revanša timu Juppa Heynckesa donio je Thiago Alcantara u 68. minuti susreta.

Podsjećamo, u utorak, 10. aprila prolaz u polufinale izborile su ekipe Liverpoola i Rome.