Španjolski tenisač Carlos Alcaraz plasirao se u četvrtfinale turnira u Šangaju nakon što je u dva seta (6:4, 7:5) svladao Gaela Monfilsa.
Alcarazu je ovo bila 12. uzastopna pobjeda, a kako je i sam rekao nakon pobjede, osjeća se odlično i igra najbolji tenis u posljednjih mjesec dana.
– Nastojao sam cijelo vrijeme ostati smiren i kontrolirati emocije, što je povećalo moje šanse za pobjedu. Imao sam nekoliko break prilika u drugom setu, ali nisam ih uspio iskoristiti, ali sam ostao pribran. Znao sam da će biti još prilika, pokušao sam ostati maksimalno smiren… Cijeli mjesec igram najbolji tenis, jako dobro osjećam lopticu, puno bolje nego što je to bio slučaj na američkoj turneji i Zadovoljan sam kako igram i sretan sam zbog pobjedeočito je sjajan tenisač.
Alcaraz će se u borbi za polufinale sastati s pobjednikom dvoboja Paul-Machác.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Znamo.ba )

