Željko Obradović i Partizan razišli su se u studenom 2025. godine.
Danas je na konferenciji za novinare spomenuo zašto je napustio klupu “crno-bijelih”.
–Bio sam trener Partizana i tamo sam bio jako sretan. U studenom sam donio tešku odluku, stvarno tešku. Pokušao sam raditi stvari izvan Košarke. Rekao sam i menadžeru da ne želim raditi ništa vezano uz košarku. Nisam razmišljao o ovome. Radi svoj posao, kad dođe vrijeme, čujemo se. Tako je i bilo. O ovom klubu ne treba govoriti. Evo povijesti. Ne treba govoriti o prošlosti. Uvijek ću poštovati svakog protivnika, kako u Grčkoj, tako i u Euroligi. Kao što je Dimitris rekao, trebamo gledati samo sebe. S poštovanjem prema svakom klubu, osobi, momčadi, navijaču i ljudima. Ako se fokusirate na sebe, imat ćete priliku biti tamo gdje želite bitirekao je Obradović.
Potom je objasnio zašto je odlučio preuzeti drugi klub.
–To pitanje dobijam od trenutka kada sam otišao iz Partizana. To su me stalno pitali. Rekao sam tada da ću govoriti kad za to bude vrijeme. Govorimo o 20. lipnja. Razgovarali smo prije dva dana. Tako je i bilo. Vjerujem da je bilo potrebno poštovati sebe, naravno. U tom periodu razmišljao sam o nekim stvarima. Upoznali smo se, direktno razgovarali i evo nas. To je to. Jednostavne stvari su jednostavne stvarizaključio je Obradović.

