Novak Đoković neće nastupiti na egzibicijskom turniru u Hurlinghamu, koji mu je trebao poslužiti kao posljednja provjera uoči početka Wimbledona. Srpski tenisač odlučio se povući s turnira u Londonu, čime je ostao bez jedinog zakazanog nastupa na travi prije trećeg Grand Slama sezone.
Prethodnih godina Đoković je često preskakao službene ATP turnire na travi, oslanjajući se upravo na nastupe u Hurlinghamu kako bi se prilagodio podlozi uoči Wimbledona. No, ovaj put je promijenio plan i neće ići ni na egzibicijske utakmice.
Detaljan razlog povlačenja još nije objavljen, ali njegova odluka dolazi nakon ranog prekida nastupa na Roland Garrosu, gdje je ispao u trećem kolu. Unatoč tome, očekuje se da će biti spreman za Wimbledon, turnir na kojem će ponovno pokušati doći do rekordnog 25. Grand Slam naslova.
Wimbledon počinje 29. lipnja, a Đoković će na londonsku travu izaći bez ijednog natjecateljskog meča na toj podlozi ove sezone, što dodatno povećava neizvjesnost uoči ždrijeba i početka turnira.

