Alimpijević je iznio dojmove nakon što je postao euroligaški trener

Dušan Alimpijević sljedeće će sezone biti trener Eurolige, jer je njegov Bešiktaš najnoviji član elite.

Svoje dojmove ovom prilikom iznio je u intervjuu za specijalizirani “Eurohoops”.

Kada sam prije tri godine došao u Bešiktaš i vidio sve što klub predstavlja – omladinski pogon, navijače, strast prema košarci i veličinu kluba – rekao sam da mi je san igrati u Euroligi s Bešiktašem. I da, to je sada stvarnost. San je postao stvarnost. Jako sam uzbuđena i sretna. Međutim, nije najvažnije kako se ja osobno osjećam ili koliko sam ponosan. Naš klub i naši navijači su najvažniji jer danas je zaista veliki dan za Beşiktaş i sve njegove navijačene krije zadovoljstvo izbornik Srbije.

Ambicije će ovisiti o sastavu koji se formira.

Prije svega moramo vidjeti kakvu ćemo momčad sastaviti. Tek tada možemo govoriti o tome što je realno i kakva bi trebala biti naša očekivanja. Kao klub koji prvi put ulazi u Euroligu, moramo pokazati da možemo biti konkurentni, igrati dobru košarku i da naši navijači i svi koji vole Beşiktaş uživaju u onome što vide na terenu. Za naše navijače bit će super da svi veliki europski klubovi dođu u našu dvoranurekao je Alimpijević, koji priznaje da tim tek treba da se okupi:

Prije službene objave nismo krenuli s radom jer ne bi bilo profesionalno graditi momčad prema različitim scenarijima dok ne znamo u kojem ćemo natjecanju igrati. Zato smo s radom krenuli čim je objavljeno da ćemo igrati u Euroligi. Naravno, unutar kluba smo već imali određene ideje i planove i zadovoljni smo onim što smo pripremili. Sada ćemo krenuti s dovođenjem novih pojačanja.

www.sportskacentrala.com

DRUGI UPRAVO ČITAJU

TNT RADIO

Možda vas zanima