Početna NAJNOVIJE Kraljevi slave 10. titulu: Real Madrid je prvak Evrope!

Kraljevi slave 10. titulu: Real Madrid je prvak Evrope!

57
DIJELI

Real Madrid je novi prvak Evrope! Svoju jubilarnu desetu titulu kraljevi su osvojili u večerašnjem dramatičnom finalu u Lisabonu gdje su impresivnom igrom u produžecima savladali gradskog rivala Atletico sa 4:1.

Imale su Jorgandžije sve u svojim rukama. Iako su nastupili bez Diega Coste koji je rano izašao zbog povrede i Arde Turana, vodili su sve do 93. minute, a onda se ukazao Sergio Ramos i izjednačio na 1:1.

Odluka o pobjedniku pala je u drugom produžetku kada Gareth Bale, Marcelo i Cristiano Ronaldo preokreću rezultat.

Kiks Casilasa

Atletico je poveo u 36. minuti nakon velikog kiksa Ikera Casillasa – golman Reala pogrešno je procijenio centaršut Juanfrana i, umjesto da izboksuje loptu, našao se na ničijoj zemlji. Iskoristio je to Godin koji je nadskočio Khediru i glavom pogodio za 1:0.

Veliku priliku prije toga na drugoj strani je imao Gareth Bale, no kada su svi vidjeli loptu u mreži, ona je završila pored desne stative Courtoisa.

Sa minimalnom prednošću Jorgandžija otišlo se na odmor, a u drugom dijelu Real je krenuo na sve ili ništa. Sve više su pritiskali zadnju liniju Atletica, no konkretnu priliku nisu uspjeli stvoriti.

U 54. minuti Cristiano Ronaldo iz slobodnog udarca puca pod prečku, ali Courtois izbacuje u korner. Nakon ubačaja iz ugla opet šutira Ronaldo, ali pored gola.

Desetak minuta kasnije nova prilika za kraljeve – Ramos je odlično ubacio s lijeve strane, Ronaldo malo kači loptu koja odlazi na drugu stativu, no tamo je zakasnio Benzema pa se i nakon ovoga rezultat nije mijenjao.

U 77. minuti kolosalna prilika za Real. Bale se sručio po lijevoj strani, pretrčao Godina, no sa desetak metara šutira pored gola.

Igrači Atletica do kraja su se skroz povukli na svoju polovinu terena i uspješno odolijevali svim napadima gradskog rivala. Duboko u sudijskoj nadoknadi činilo se da je sve gotovo, a onda je u 93. minuti Ramos izjednačio na 1:1 i odveo utakmicu u produžetke. Asistirao mu je Luka Modrić.

Raspad Atletica

Od tog trenutka Real je zagospodario terenom. Do kraja se uglavnom se igrala viktorija pred golom Courtoisa, no ako inicijativu nisu uspjeli da naplate u prvom, onda su to igrači Carla Ancelotija uradili u drugom produžetku.

U 111. minuti je sjajno po lijevoj strani pored dvojice igrača prošao Di Maria, njegov udarac odbranio je Courtois, no akciju je ispratio Bale koji na drugoj stativi natrčava na odbijenu loptu i glavom je posprema u praznu mrežu za 2:1.

Igra Atletica do kraja potpuno se raspala, pa je Real u 118. i 120. minuti ovjerio trofej preko Marcela i Ronalda iz jedanaesterca.