back to top

ABA LIGA: Još jedan skalp FMP-a, prekid u Zadru!

Zadar-FMP Zadar-FMP

Košarkaši FMP-a pobijedili su Zadar 75:72 u 25. kolu ABA lige. Domaćini su tijekom susreta imali prednost, ali ne veliku. Gosti su sustigli zaostatak i slavili u neizvjesnoj završnici. Zadar sada sigurno neće imati prednost domaćeg terena u četvrtfinalu doigravanja.

Nakon prvog dijela u prednosti su bili gosti iz Železnika. Imali su +4.

Zadar je u drugom poluvremenu zaigrao bolje. Odvojili su se i na +6 i s tom razlikom otišli na odmor 40:34. Nakon četvrtine u kojoj su suparnika smanjili na 9 razlike.

Početkom trećeg dijela Zadar je nastavio održavati vodstvo. FMP se potom brzo vratio u utakmicu.

Domaći su se ponovno odlijepili početkom četvrte četvrtine. Ni tada ga nisu uspjeli zadržati. FMP je dodao dramu u posljednje dvije minute. Potom je u posljednjih 60 sekundi Rebec tricom poveo 73:71.

Kuzmić je u zadnjih 10 sekundi promašio oba šuta. Uzvratio je Arijan Lakić promašenom tricom. Simović je potvrdio pobjedu bacanjem.

Kod pobjednika najbolji je bio Kuzmić s 18 koševa naspram Rebecovih 16. Čak 26 koševa Luke Božića nije bilo dovoljno Zadranima.