back to top

EL: Barcelona patila od Duškove Baskonije, PAO na mišiće, Aswell dahnuo pod Pocekom

Osim utakmice u Münchenu, u srijedu navečer odigrane su još tri euroligaške utakmice.

Baskonia je nastavila sa sjajnom igrom pod vodstvom Duška Ivanovića kod kuće i upisala treću pobjedu u Euroligi. Ovaj put nije bilo neizvjesno, a Barcelonu su svladali s čak 23 poena razlike.

Dojam uvjerljive pobjede pojačava se kada se doda da je Basconia već na poluvremenu imala 27 poena razlike.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Howard sa 26 koševa, Miller-McIntyre ubacio je 21, dok je Moneke dodao 19. U domaćoj momčadi nije bilo Vanje Marinkovića.

Kod Barce Laprovitola je ubacio 14, a Da Silva 12 poena. Nikola Kalinić je za 22 minute postigao 6 poena.

Barça ima skor 6-2, dok je Baskonia na 4-4.

Panathinaikos je u Ateni u neizvjesnoj završnici pobijedio Žalgiris rezultatom 75:73.

Najbolji kod domaćih bio je centar Mitoglu koji je ubacio 19 koševa, dok je Slukas ubacio njih 16, uključujući i jedanaesterac kojim su poveli 13 sekundi prije kraja. Matias Lessor ubacio je 13 poena, Luka Vildoza 4.

Kod gostiju dvoznamenkasti su bili Smits s 15 i Butkevicius s 10 poena.

PAO ima skor 4-4, dok Litavci imaju 3-5.

U međusobnom derbiju Aswell je svladao Albu u Berlinu 68:73 i tako ostvario drugu pobjedu otkako je Gianmarco Poceco sjeo na klupu.

Bila je to prava utakmica između dvije najslabije momčadi s obzirom da je bilo dosta preokreta. Aswell je nakon prvih 10 minuta vodio 15 poena, ali je Alba sredinom serije imala 7 poena prednosti. Na kraju su Francuzi bili bolji u remiju i sada imaju skor 2-6, dok je Alba na 1-7.