back to top

EUROKUP: Propuštene prilike, Rumunji dobili Podgoricu!

Košarkaši Budućnosti izgubili su na domaćem terenu od Cluja rezultatom 79:77 u utakmici 13. kola Eurokupa. Domaći su tijekom susreta u nekoliko navrata imali dvoznamenkasto vodstvo. Ipak, suparnik ih je sustigao i u finišu upisao devetu pobjedu. Crnogorski tim pet kola do kraja borit će se žestoko za plasman među 6 najboljih u skupini i osigurati barem osminu finala.

Podgoričani su vodili u prvom dijelu. U drugom su dvoznamenkast plus ostvarili i igrači Andreja Žakelja.

Na poluvrijeme Budućnost je otišla s +14 (45:31). Slavković s 9 na jedan i Stipanović s isto toliko predvodili su momčadi nakon prvih 20 minuta igre.

Cluj se vratio u susret tijekom treće četvrtine nakon 11:2 u prve četiri minute tog dijela. Došli su na -5, no budućnost je tijekom 3/4 vratila dvoznamenkasti višak.

Future je pao na 4/4, a Cluj se ponovno uspio vratiti iz dvoznamenkastog zaostatka i dvije minute do kraja stigao do izjednačenja 67:67. Bryce Jones donio je +4 u posljednjoj minuti utakmice za rumunjsku momčad. Brandon Paul je tricom smanjio na 74:75, ali je promašajima izmakao pobjedu.

Richard Patrick potvrdio je pobjedu, a Popović je tricom smanjio rezultat.

Najbolji igrači pobjedničke momčadi Patrik i Stipanović imali su po 16 poena.