back to top

Gračanica koristi umor bh. Euro predstavnika

U srijedu su odigrane zaostale/pomjerene utakmice 10. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojima su identičnim rezultatom (31:26) slavili Leotar protiv Konjuha, te Gračanica protiv Slobode.

Najefikasniji kod Leotara su bili Parežanin sa 11 i Stanković sa 8 golova (svi postignuti u drugom poluvremenu). Za Konjuh je Osmanhodžić zabio 8. U pobjedi Gračanice Isaković je postigao 7, a Karanović i Mehmedović po 5. Za Slobodu su najviše dali Marino Gabrieri sa 10 i Mirko Mišetić sa 6 golova.

Natjecanje se nastavlja već danas prvom utakmicom 11. kola, kad se u Vogošći sastaju domaći istoimeni tim i banjalučki Borac. Ovaj meč je i derbi 11. kola prvenstva.

Prethodno kolo je donijelo i promjenu na klupi Maglaja koju više neće predvoditi Miljan Stanić.

“Nakon serije loših rezultata i činjenice da od 20. listopada nismo upisali bodove UO našeg kluba donio je odluku da razriješimo dužnosti šefa struke Miljana Stanića, na našu veliku žalost. Imali smo velika očekivanja, i sigurni smo da pored ovoga imamo još mnogo stvari za popraviti. Miljanu se zahvaljujemo na fer i korektnoj suradnji i želimo mnogo sreće u nastavku karijere”, naveli su iz Maglaja u saopćenju.

Novi trener je Ermin Bajrić koji ima težak zadatak na startu jer Maglajlije u subotu dočekuju Leotar.

U premijerligaški ritam se poslije šest utakmica u Europskoj ligi potpuno vraća ljubuški Izviđač koji će igrati u gostima s dobojskom Slogom. Er.B.