back to top

Gračanica pobjedom u Trebinju potvrdila najviše ambicije

U zaostaloj derbi utakmici 4. kola Premijer lige Gračanica je savladala Leotar u Trebinju (24:23) i tako prekinula niz neporaženosti Trebinjaca u dvorani Bregovi.

U redovima pobjedničke ekipe najefikasniji su bili Omer Mehmedović, Adi Mehmedćehajić i Azer Musić sa po 4 postignuta gola, dok je Leotar predvodio Vladimir Stanković sa 9 golova. Đorđe Kukić je dodao 4.

Leotar je ovim porazom napravio lošu uvertiru pred prvi meč 3. kola EHF Europskog kupa protiv Karvine koji je na programu u subotu u Trebinju. S druge strane tim trenera Damira Doborca je potvrdio da su ozbiljni kandidati za titulu prvaka ove sezone.

– U drugom poluvremenu smo jurili rezultat i u nekim situacijama kad smo se trebali vratiti promašili smo zicere. Čestitke igračima Gračanice na zasluženoj pobjedi, a moji momci su imali ogromnu želju, ali nas je ona možda odnijela u kontra ritam. Nema vremena za tugu jer treba da još jače zbijemo redove i podignemo glave. Nakupilo se umora, nositelji igre su iznijeli veliki teret, a nemamo široku rotaciju. Svaka nam je utakmica bitna kao i ova, rekao je trener Leotara Dragiša Koraćević.

U prvoj utakmici 9. kola Vogošća je savladala Hercegovinu sa 29:24. Na poluvremenu su imali prednost od 16:13, te nisu dozvolili iznenađenje u nastavku. Elis Memić je zabio 7 golova, a Mahir Burić 6, dok su Hercegovinu predvodili Amer Šahinović sa 10 i Vojislav Čabrilo sa 5 golova.

Vogošća je svoj meč 9. kola također igrala ranije zbog obveza u EHF Europskom kupu gdje se u nedjelju (17 sati) na svom terenu sastaje sa ekipom Brna iz Češke Republike. Treći bh. predstavnik u ovom natjecanju, tuzlanska Sloboda, će u subotu (20 sati) ugostiti Spor Toto iz Ankare (Turska). Uz Izviđač, koji nastupa u Europskoj ligi, to su još uvijek četiri bh. predstavnika u europskim natjecanjima.

Sijerčić: Jako bitna utakmica s Čapljinom

U derbiju začelja se u subotu (19.30 sati) sastaju Goražde i Čapljina.

– Dosad smo imali dosta problema s povredama pa su rezultati polovični, ali i realni. Slijedi nam jako bitna utakmica sa Čapljinom. To je ekipa sastavljena od nekolicine iskusnih igrača te popunjena školovanim mladim pojačanjima i sigurno svima mogu napraviti probleme. Dokaz je i prošlo kolo kad su do samog kraja utakmice bili u egalu sa Izviđačem. Sve osim pobjede bi nas dovelo u ogromne probleme, rekao je pomoćni trener Goražda Admir Sijerčić. Er.B.

Maglaj slobodan

The post Gračanica pobjedom u Trebinju potvrdila najviše ambicije appeared first on Dnevni.ba.