back to top

NAKON USPJEŠNIH KVALIFIKACIJA: Međedović u drugom kolu Madrida!

Srbijanski teniser Hamad Međedović plasirao se u naredno kolo Mastersa u Madridu.

Nakon velike borbe i gotovo dva i pol sata slavio je u kvalifikacijskom meču protiv Amerikanca Aleksandra Kovačevića s 2:1. Po setovima 4:6, 7:5, 6:4.

U prvih sedam gemova jedino je naš tenisač imao break loptu koju nije iskoristio. Višerangirani Amerikanac kasnije je to kapitalizirao. Napravio je break i poveo s 1:0.

I drugi set bio je igra živaca. Međedović je propustio jednu break loptu. Obje igračice nastavile su s dobrom i sigurnom igrom. Zatim je uslijedila dramatična 12 utakmica. Međedović je iskoristio peti break i ujedno set loptu za 1:1.

U odlučujućem setu Kovačević je prvi zaprijetio u petom gemu, ali je Međedović poništio dvije break lopte suparnika. U nastavku seta igra je bila izjednačena, a veliki trijumf upisao je Hamad breakom u odlučujućem desetom gemu.

Protivnik u borbi za treće kolo mu je Čeh Jiri Lehečka, koji je na turniru postavljen za 30. nositelja.