back to top

POSLE DUELA CRVENO-BIJELI: Drama za Olympiakos i plasman u PO protiv Zvezde!

Košarkaši Meridianbet Crvene zvezde poraženi su od Olympiakosa 89:86 u 33. kolu Eurolige. Zvezda je tijekom cijele utakmice konstantno bila u zaostatku. U nekoliko su navrata stizali prednost, ali je grčka momčad nakon neizvjesne utakmice ostvarila važnu pobjedu u kojoj se izravno plasirala u doigravanje. Domaćini su ostali bez pobjede u posljednjoj EL utakmici sezone pred domaćom publikom.

Crveno-beli su meč započeli petorkom Hanga, Nedović, Lazić, Ilić i Bolomboj. Početna petorka Olympiakosa bila je Walkup, Kenan, Papanikolaou, Peters i Fall.

Prvo je na startu Papanikolaou promašio tricu u 14 sekundi susreta. Nakon promašaja Lazića, prvi poeni na utakmici bili su tricom Vokapa. Večerašnji strijelski učinak Zvezde otvorio je Bolomboy. Novim šutem za tri Kenan Oli je poveo +4 (2:6). Vokap je povisio na 8:2. Zvezda je ostala na ta dva boda i nakon pet minuta igre. To je svjedočilo o povećanju razlike na račun grčke momčadi. Olympiakos je imao 12:3, ali uslijedila je serija 8:0 domaćina koji se potpuno vratio u četvrtinu. Uzvratili su gosti serijom i izjednačili sa 7 poena Petersa na 11:19. Larentsakis je donio 21:11 i prvi dvoznamenkasti plus. Tada Teodosić pogađa trojku.

Nigel Williams Goss završava četvrtinu s dvostrukim +9 za Olympiakos 14:23.

Drugu četvrtinu Zvezda otvara serijom 4:0 poenima Mitrovića i Gedraitisa. Prvi koš za goste u drugoj trećini postigao je Shaquille McKissick. Na -4 (21:25) smanjio je Hanga tricom. Novom mini serijom Olympiakos je otišao na +9 (21:30). Litavski krilni napadač odgovara na koš za crveno-bijele iz Beograda. Zvezda se ponovno približila na -4, no uslijedio je brzi odgovor tricom na tricu Williamsa Gossa. Moses Wright se nadovezao na njegov koš (26:35). Olympiakos je zadržao vodstvo kako se približavalo poluvrijeme. Minutu prije isteka prvih 20 minuta igre Zvezda se približila na -2 (36:38). U posljednjih 60 sekundi dionice Oli je ušao sa 36:40. McKissick je to kasnije povećao na +6.

Zvezda je prvo poluvrijeme završila tricom Hangea i rezultatom 42:39 za grčku momčad. Bio je najučinkovitiji kod domaćih s 15 poena. Peters i McKissick imali su po 7 za goste.

Olympiakos otvara drugo poluvrijeme tricom Papanikolaoua (39:45). Prije toga je Fal vratio blok Bolomboyu iz prvog dijela. Još jednim udarcem iz daljine oli je već otišao na +9. Tek nakon nešto više od dvije minute igre Zvezda je preko Bolomboya došla do poena. Razvoj rezultata kretao se istim smjerom kao i na početku susreta iu ovoj dionici 8:2 za goste koji ubrzo vraćaju dvoznamenkasto vodstvo 41:51.

Zvezda je u 6. minuti treće četvrtine stigla do izjednačenja na 52:52 tricom Nemanje Nedovića. Nalet je prekinuo Williams Goss trojkom. Od tih trenutaka igralo se izjednačeno pred kraj trećeg dijela. Kasnije je Zvezda ponovno poravnala na 61:61. Tricom Teodosića Zvezda je na kraju treće četvrtine prvi put povela 64:63.

Olympiakos je četvrtu četvrtinu započeo serijom 4:0 Mira Longa i Wrighta. Nakon traljavog napada Bolomboy postiže prve poene za Zvezdu u ovoj dionici. Ponovno je pogodio Moses Wright za 69:66. Barcokas je kasnije tražio čelendž zbog prekršaja Papanikolaoua nad Davidovcem.

Prve tri minute četvrtine bile su oprezne s obje strane s prekršajima i slobodnim bacanjima. Sredinom tog dijela susreta Olympiakos je stigao do +4 (73:69). Nakon poena Wrighta, Sferopoulos je tražio time-out i Olympiakos je slavio 75:69. Bolomboy je smanjio na 75:71. Zvezda se maksimalno potrudila da ostvari trijumf na oproštaju od svojih navijača u ovoj sezoni Eurolige. Došli su do -3, ali Olympiakos je i ovaj put imao odgovor, tricom Papanikolaoua.

Minutu i pol do kraja Zvezda je ponovno unijela dramu u utakmicu. Gedraitis je pogodio tricu za -1 (81:82) na 1:31.

Barcokas je tražio time-out. Olympiakos je to demantirao golom Wrighta. Potom je pogodio za tri poena i preko Hanga donio crveno-bijelima iz Beograda izjednačenje 84:84 u posljednjoj minuti.

Gosti su tricom Wrighta poveli 87:84, a Gedraitis je promašio novo poravnanje. Mitra Long potom je faulirala Teodosića 14 sekundi do kraja, a Barcokas je tražio challenge. Zvezda je preko Bolomboya pogodila za 87:86 u korist Olympiakosa. Wokapp je tada stavio točku na kraj vrlo uzbudljivom meču pogodivši oba udarca.

U pobjedničkoj momčadi Moses Wright je imao 20 poena. Vokap i Papanicolaou zabili su po 12. Kod Zvezde Bolomboj i Hanga imali su po 19 poena, 16 Gedraitis i 15 Nedović.

Zvezda EL završava gostovanjem kod Efesa. Olympiakos konačno dočekuje Fenerbahçe.

Crvena zvezda – Olimpijakos 86:89 (14:23, 25:19, 25:21, 22:26)