Poljakinja je u finalu ženskog singlea deklasirala Amandu Anisimovu rezultatom 6:0, 6:0 za samo 57 minuta, u jednom od najkraćih finala Grand Slam turnira ikad odigranih.
Dok je Swiatek slavila šestu Grand Slam titulu, mnogi su se na Centralnom terenu osjećali – prevarenima.
Najskuplja karta za finale na Centralnom terenu koštala je čak 372 eura. U prijevodu – navijači su platili više od 6,50 eura po minuti tenisa. Oni koji su došli kasnije, nakon što je odigrano finale muških parova, mogli su samo zbrajati gubitke i pitati se – da li je ovih 57 minuta zaista vrijedilo?
Ni “najjeftinija” ulaznica nije bila mnogo povoljnija – koštala je 283 eura što znači 4,96 eura po minuti igre. Za mnoge, iskustvo gledanja finala uživo bilo je više bolno nego prestižno.
A na terenu – potpuna dominacija. Swiatek je odigrala gotovo savršen meč, ne ostavljajući Anisimovoj ni trunku nade. Amerikanka je napravila čak 28 neiznuđenih grešaka, a meč je bio gotov prije nego što je dio publike stigao iz reda za kafu.
Swiatek je postala prva Poljakinja koja je osvojila Wimbledon, a uz to i prva aktivna igračica koja ima Grand Slam titule na sve tri podloge (tvrda, zemljana, travnata). Finalni rezultat 6:0, 6:0 posljednji put je viđen u ženskom finalu Wimbledona još 1911. godine.
I sama Swiatek je priznala da nije mogla ni zamisliti ovakav rasplet.
“Djeluje nadrealno. Nisam sanjala da ću osvojiti Wimbledon – to mi je uvijek djelovalo predaleko”, kazala je Poljakinja.
S druge strane, Anisimova je u suzama napustila teren.
“Bile su to nevjerovatne dvije sedmice, iako sam ostala bez goriva. Voljela bih da sam vas bolje predstavila”, istakla je Anisimova.
(24sata.info)
The post Publika na Wimbledonu se osjeća prevarenom, za finale su platili 6,5 eura po minuti tenisa appeared first on 24sata.ba.

