back to top

ABA: Zvezda se uozbiljila i uvjerljivo prošla u polufinale

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su SC Derby u Podgorici 77:92 i sa 2-0 u seriji prošli u polifinale doigravanja ABA lige.

Vidjeli smo dijametralno suprotnu sliku u pristupu Zvezde u odnosu na utakmicu u Beogradu.

Izabranici Janisa Sferopoulosa bili su koncentrirani, strpljivi i maksimalno spremni za sve situacije na terenu.

Vrlo brzo u igru ​​je ušao Nikola Topić za kojeg je to bio povratak nakon tri i pol mjeseca od ozljede u “vječitom derbiju” u Euroligi.

Crvena zvezda je uglavnom pogađala preko centara, a Joel Bolomboy i njegova zamjena Luka Mitrović dobro su otvorili utakmicu. Kako je susret odmicao, stizao je šut pa je nakon Teodosićeve trice nakon 19 minuta bilo 12:29.

U drugoj trećini SC Derby se u nekoliko navrata pokušao vratiti, ali nisu uspjeli smanjiti zaostatak od 12 razlike. Nakon toga Zvezda je na krilima Jaga Dos Santosa i Nemanje Nedovića povećala prednost koja je na poluvrijeme iznosila 23 poena – 34:57.

Treća četvrtina bila je spora jer su obje momčadi brzo izašle iz bonusa. SC Derby je uspio smanjiti zaostatak na 16 poena, no Trey Tompkins je imao dobru sekvencu s dvije trice i dvojbe oko pobjednika praktički nije bilo.

Zvezda je bila bez Nedovića sredinom treće trećine jer je napravio drugi nesportski prekršaj na utakmici, ali to se nije osjetilo na utakmici. Nakon 30 minuta bilo je 54:78.

U četvrtoj dionici Zvezda je otišla na plus 26, ali je u drugom dijelu potpuno stala, a domaćin se vratio na minus 12. No, nakon koševa Dos Santosa i Topića nestala je i ta mala šansa za povratak u susret, pa je utakmica završila 77 :92.

Crveno-bijeli idu u polufinale, a ne Mega.

najefikasniji kod Zvezde bio je Dos Santos sa 17 poena, Nedović 13 poena za 12 minuta, Geidraitis 12 poena.