back to top

Alcaraz je sve bliži Novaku, rutinski odrađuje reprizu prošlogodišnjeg finala US Opena

Španjolski tenisač Carlos Alcaraz plasirao se u polufinale ATP 500 turnira u Pekingu. On je u reprizi prošlogodišnjeg finala US Opena bio bolji od Norvežanina Kaspera Ruda s 2:0, po setovima 6:4 i 6:2.

Nije izgledalo da će mladi Španjolac tako lako doći do pobjede budući da je Norvežanin, nakon što je u prvom gemu spasio čak četiri break prilike, uzeo prva tri gema u meču. Ipak, do kraja seta osvojio je još samo jedan, a Alcaraz je napravio niz od pet uzastopnih gemova.

Drugi set odlučen je breakovima u vrlo dugim trećoj i sedmoj igri, kada je Alcaraz iskoristio četvrtu i treću break priliku.

Na ovaj način Alcaraz je sve bliži Novaku Đokoviću kada je u pitanju prva pozicija ATP liste. Španjolac je zaradio dodatnih 90 bodova, dok bi mu naslov donio ukupno 500, a naš as od ponedjeljka ostaje bez 250 bodova s ​​turnira u Astani na kojem nije obranio naslov. Ako Španjolac osvoji naslov, razlika će biti samo 501 bod, a njegova prednost je što ne može puno izgubiti do kraja godine, za razliku od našeg asa koji brani velik broj bodova.