back to top

BiH deklasirala Mađarsku, u polufinalu slijedi Izrael

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je selekciju Mađarske sa 103:78 u susretu posljednjeg, trećeg kola turnira pretkvalifikacija za Olimpijske igre.

Košarkaši BiH su upisali drugu pobjedu na turniru u Gliwicama u Poljskoj, čime su osvojili drugo mjesto u grupi te izborili plasman u polufinale pretkvalifikacija.

Tokom cijele utakmice izabranici selektora Adissa Bećiragića su dominirali, a već u prvim minutama su došli do dvocifrene prednosti. I u nastavku meča BiH nije posustajala pa je i prednost rasla i već nakon osam minuta iznosila je dvadeset poena.

U drugoj četvrtini je BiH demonstrirala i briljantnu odbranu, Mađari nisu imali rješenja i prednost bh. tima je nezaustavljivo rasla. Nakon petnaestak minuta rezultat je bio nevjerovatnih 51:22, a pogotkom Garze BiH je došla na +31 (53:22).

I u nastavku meča BiH je u potpunosti kontrolisala igru, a selektor Bećiragić je do kraja dao priliku svim igračima koji su priveli meč kraju bez problema.

Musa je meč završio sa 26 poena, Alibegović je postigao 14, a Nurkić 12 poena uz 10 skokova.

Kod Mađarske je s 21 ubačajem najbolji bio Perl.

U prvom meču u ovoj grupi Poljska je pobijedila Portugal sa 78:65 i s maksimalnim učinkom završila grupnu fazu.

BiH će u polufinalu igrati s pobjednikom B-grupe, selekcijom Izraela, a Poljska protiv Estonije. Susreti polufinala igraju se 18. augusta u Gliwicama.

Centar Košarkaše reprezentacije Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić nakon ubjedljivog trijumfa nad Mađarskom (103:78) izjavio je kako su igrači pokazali ozbiljnost te da svaku utakmicu daju sve od sebe, bez obzira na rezultat.

– Svaku utakmicu koristimo kao pripremu jer nismo imali dosta pripremnih utakmica. Svjesni smo svojih mana, dajemo sve od sebe, tako da smo napravili dobru stvar. Imamo još dvije utakmice i dat ćemo sve od sebe – kazao je Nurkić.

-Znali smo šta možemo, i dalje to znamo. Ništa se nije uradilo ovom pobjedom, samo smo pokazali koliko smo kvalitetna reprezentacija i sad je na nama da u polufinalu pokažemo šta možemo. Da ostanemo maksimalno fokusirani, da ne budemo previše visoko i da ne padamo nisko tako da držimo koncentaciju koju sada imamo i nadam se da ćemo se plasirati u finale – rekao je Džanan Musa.

Selektor Adis Bećiragić čestitao je igračima na ispunjavanju svih zadataka, koncentraciji i energiji.

– Večeras smo odigrali tešku utakmicu, tešku jer je bila utakmica “biti ili ne biti”. Ispred nas je važna utakmica s Izraelom, znam ih jer sam tamo igrao i protiv njih i kao trener. Morat ćemo se dobro pripremiti, odigrati dobru odbranu i nadam se da ćemo to uspjeti i doći do finala – izjavio je Bećiragić.

The post BiH deklasirala Mađarsku, u polufinalu slijedi Izrael appeared first on Dnevni.ba.