back to top

BLIZU FINALA ABA LIGE: Zvezda demonstrirala snagu protiv Mege

Košarkaši Crvene zvezde uvjerljivo su svladali Megu sa 103-73, u prvoj utakmici polufinala regionalne ABA lige.

Zvezda je povela 13-6 nakon koša uz dodatno bacanje kapetana Lazića nakon nešto više od 4 i pol minute igre, a nakon nešto manje od tri minute do kraja prve dionice Nedović je donio dvostruki pogodak. znamenkasta prednost (21-10).

Nakon dvije uzastopne trice, prvo uz dosta sreće Jovića, a potom i Miljenovića, gosti su se spustili na pet koševa zaostatka, da bi na sekundu do kraja prvog poluvremena Lazić pogotkom donio Zvezdi prednost od 27-20.

Crveno-beli u prvih deset minuta nisu hteli da šutiraju za tri poena, ali im je to pošlo za rukom u drugoj četvrtini, kada su došli do prednosti koja se pokazala nedostižnom.

Upravo je Teodosić prvom tricom vratio dvoznamenkastu prednost na otvaranju druge četvrtine, a Mega je uspjela završiti da bi odmah nakon toga spustila na -7 (34-27) nakon dodatnog slobodnog bacanja Đurišić.

Ubrzo je uslijedila trica Gedraitisa za +11, nakon čega se dvoznamenkasta prednost nije ispuštala do samog kraja utakmice. Do kraja poluvremena Litavac je ubacio još jednu tricu, a Nedović je bio precizan i u posljednjoj minuti kada je bio fauliran na šutu, a nakon dodatnog bacanja Zvezda je na poluvrijeme vodila s 52-33.

U drugom poluvremenu razlika se samo povećavala do maksimalnih +34 te je prijeđena granica od 100 poena.

Nakon poena Gillespieja oko dvije minute do kraja, svi igrači Zvezde upisali su se među strijelce na današnjoj utakmici.

U pobjedničkoj momčadi bodovi su bili odlično raspoređeni, a pet igrača imalo je dvoznamenkasti učinak. Gedraitis i Nedović (4 asistencije, 3 skoka) zabili su po 13, Trey Tompkins 11, a Jago Dos Santos i Miloš Teodosić po 10 poena i 5 asistencija.

Jedini koji je odskočio po broju poena u ovoj utakmici bio je igrač Mege Nikola Đurišić sa 26 poena, uz 5 asistencija i 4 uhvaćene lopte. Andrija Jelavić upisao je 11, a Filip Jović 10 poena, obojica uz po 5 skokova.

Sljedeći meč igra se u utorak, 7. svibnja, a domaćin će biti Mega.