CICIPAS DOBIO RIVALA: Probio led, nadahnuti Rud srušio Đokovića!

Srpski tenisač Novak Đoković poražen je u polufinalu Mastersa u Monte Carlu.

Nakon velike borbe prvu pobjedu u međusobnim dvobojima ostvario je Kasper Rud s 2:1. Po setovima 4:6, 6:1, 4:6. Ovo je također bio jedinstven meč za Norvežanina. I Đoković se opet mučio veći dio meča, pravio breakove, ali nije uspio svladati nadahnutog rivala.

Rud je prelomio odmah na početku susreta i poveo 2:0. Đoković se upisao u strijelce tek od trećeg gema. Zaprijetio je u četvrtom, ali je Norvežanin otišao na 3:1. Uz još jedan break poveo je još tri gema i došao do 4:1. Đoković potom vraća jedan break i smanjuje na 4:3. Rud je prvi set završio 1:0.

Bio je to prvi set koji je osvojio u dosadašnjih pet mečeva koje je izgubio od srpskog tenisača.

Početkom drugog seta ponovno je bilo problema s Đokovićevim servisom, no Srbin je uspio osvojiti prvi gem. Potom napraviti break i potom povesti našu igračicu s 3:0.

Tek tada je Norvežanin osvojio prvi gem u drugom dijelu igre. Potom je Đoković nastavio s furioznom igrom i još jednim breakom došao do 5:1. Najbolji igrač planeta, koji je gubio set nakon izgubljenog seta, odmah ga je pretvorio u dobiveni set i izjednačenje.

Odlučujući set započeo je breakom Rude koji je odmah došao do 3:0. Srbijanac se tek u četvrtoj utakmici ovog seta upisao u strijelce. No, Srbin je u sedmoj igri odigrao odlično i vratio break iz minusa te poravnao na 4:4 i unio novu dramu u meč. Rud je brzo osvojio gem 5:4, a zatim novim breakom upisao prvi trijumf protiv Đokovića za finale.

Igrat će protiv Stefanosa Tsitsipasa koji je ranije danas izbacio Yannika Sinera.

www.sportskacentrala.com

DRUGI UPRAVO ČITAJU

TNT RADIO

Možda vas zanima