back to top

CICIPAS DOBIO RIVALA: Probio led, nadahnuti Rud srušio Đokovića!

Srpski tenisač Novak Đoković poražen je u polufinalu Mastersa u Monte Carlu.

Nakon velike borbe prvu pobjedu u međusobnim dvobojima ostvario je Kasper Rud s 2:1. Po setovima 4:6, 6:1, 4:6. Ovo je također bio jedinstven meč za Norvežanina. I Đoković se opet mučio veći dio meča, pravio breakove, ali nije uspio svladati nadahnutog rivala.

Rud je prelomio odmah na početku susreta i poveo 2:0. Đoković se upisao u strijelce tek od trećeg gema. Zaprijetio je u četvrtom, ali je Norvežanin otišao na 3:1. Uz još jedan break poveo je još tri gema i došao do 4:1. Đoković potom vraća jedan break i smanjuje na 4:3. Rud je prvi set završio 1:0.

Bio je to prvi set koji je osvojio u dosadašnjih pet mečeva koje je izgubio od srpskog tenisača.

Početkom drugog seta ponovno je bilo problema s Đokovićevim servisom, no Srbin je uspio osvojiti prvi gem. Potom napraviti break i potom povesti našu igračicu s 3:0.

Tek tada je Norvežanin osvojio prvi gem u drugom dijelu igre. Potom je Đoković nastavio s furioznom igrom i još jednim breakom došao do 5:1. Najbolji igrač planeta, koji je gubio set nakon izgubljenog seta, odmah ga je pretvorio u dobiveni set i izjednačenje.

Odlučujući set započeo je breakom Rude koji je odmah došao do 3:0. Srbijanac se tek u četvrtoj utakmici ovog seta upisao u strijelce. No, Srbin je u sedmoj igri odigrao odlično i vratio break iz minusa te poravnao na 4:4 i unio novu dramu u meč. Rud je brzo osvojio gem 5:4, a zatim novim breakom upisao prvi trijumf protiv Đokovića za finale.

Igrat će protiv Stefanosa Tsitsipasa koji je ranije danas izbacio Yannika Sinera.