back to top

Danska i Švedska za prevlast u skupini

Danska muška rukometna reprezentacija uvjerljivom je pobjedom 39:27 (18:17) protiv Nizozemske otvorila drugi krug natjecanja na Europskom prvenstvu u Njemačkoj, a dvoboj skupine II odigran je u Barclays Areni u Hamburgu.

Dance je predvodio Mathias Gidsel s devet pogodaka iz deset pokušaja, a po pet golova postigli su Rasmus Lauge, Mikkel Hansen i Simon Pytlick. Niklas Landin je imao osam obrana (8/21).

– Veliko poštovanje za ekipu Nizozemske. Odigrali su fantastično prvo poluvrijeme, posebno s nevjerojatnom brzinom. Bilo je jako teško braniti se protiv njih. Morali smo dobro popričati u svlačionici što možemo promijeniti kako bi mogli odgovoriti na njihovu brzinu i ispalo je dobro, izjavio je desni vanjski Mahtias Gidsel.

Bila je to za Dance odlična uvertira pred derbi meč sa aktualnim prvakom Europe, Švedskom.

Kod Nizozemaca je najbolji strijelac bio Rutger ten Velde s osam golova, a pet ih je postigao Niels Versteijnen. Nizozemska je do 39. minute bila ravnopravan suparnik Dancima koji su u tom trenutku imali samo jedan gol više (23:22).

U prvoj utakmici ove skupine Portugalci su pobijedili Norvežane s 37:32 i tako najvjerojatnije Norvešku eliminirali iz kruga reprezentacija koje će se boriti za polufinale.

Rukometna reprezentacija Švedske otvorila je drugi krug Europskog prvenstva u Njemačkoj uvjerljivom pobjedom protiv reprezentacije Slovenije 28:22 u Hamburgu. Najučinkovitiji pojedinac na utakmici bio je lijevo krilo Montpelliera Lucas Pellas, koji je zabio osam golova.

Danska i Švedska su obje ostvarile po četiri pobjede u dosadašnjem dijelu natjecanja i slijedi im zanimljiv okršaj koji može usmjeriti Euro. J.S.