back to top

DK: Đoković dobio niz od pet uzastopnih gemova nad Španjolskom, Srbija u finalu!

Teniska reprezentacija Srbije osigurala je plasman u samo finale Davis Cupa koje će se u studenom održati u Malagi.

To je postalo jasno nakon što smo u grupnoj fazi završnog turnira protiv Španjolske poveli nedostižnih 2-0. Odlučujući bod donio je Novak Đoković pobjedom nad Alejandrom Davidovic-Fokinom s 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Prvi bod Srbiji je ranije donio Laszlo Djere pobjedom nad Albertom Ramosom-Vinholasom.

JEDAN OD JEDINIH: Novak jedinstven u finalu Davis Cupa!

U prvom su setu obje igračice bile sigurne na svojim servisima pa je praktički sve stalo u osmoj igri u kojoj je bilo čak osam izjednačenih rezultata! No, Španjolac je promašio sve svoje prilike, pa je Đoković iskoristio drugu break loptu i poveo 5:3. U sljedećem gemu lako je na svoj servis osvojio prvi set koji je završio sjajnom bekhend paralelom.

Drugi set bio je vrlo zanimljiv jer je Španjolac prvi došao do breaka i poveo 3:1. No, od rezultata 4:1 Novak je protivniku nanizao pet uzastopnih gemova, uz dva lagana breaka, čime je završio posao zbog kojeg je došao u Valenciju odmah nakon osvajanja US Opena.

Prethodno su naši tenisači ostvarili maksimalnu pobjedu od 3:0 nad Južnom Korejom, na startu grupne faze, a sutra će se za prvo mjesto boriti s Česima, budući da su i oni u prva dva kola ostvarili maksimalan učinak.