Novak Đoković opet se plasirao u finale Wimbledona pobjedom nad Lorenzom Musettijem, pa nas u nedjelju očekuje repriza prošlogodišnjeg finala u kojem će se suočiti s Carlosom Alcarazom.
Prije godinu dana, Španjolac je podigao trofej.
– Nadam se da će tako biti. Alcaraz je sjajan primjer mladog igrača koji lijepo usklađuje život na terenu i izvan njega. Posjeduje veliku karizmu, osmijehuje se ljudima… Vidjet ćemo mnogo toga od njega u budućnosti. Osvojit će mnogo Grand Slamova, možda čak i neće morati ovaj za dva dana. Pa ubuduće, kad za 15 godina odem u penzijušalio se Novak, pa ozbiljnije dodao:
– Pobijedio me prošle godine ovdje, tako da ne očekujem ništa manje od velike borbe. On je kompletni igrač, morat ću pružiti sve od sebe da ga pobijedimističe Đoković.
Novak je govorio o važnosti plasmana u finale.
– Wimbledon je za mene uvijek bio ostvarenje sna. Kao sedmogodišnjak u Srbiji gledao sam kako bombe padaju iznad glave i maštao da sam na najvažnijem terenu na svijetu – ovom Centralnom.rekao je Đoković.
Pred sam početak turnira nije bilo jasno hoće li uopće moći nastupiti nakon operacije koljena.
– Bilo je mnogo neizvjesnosti nakon operacije. Došao sam u London osam dana prije turnira, nisam bio siguran hoću li uopće moći igrati. Sve je bilo otvoreno do izvlačenja. Odradio sam nekoliko treninga s najboljim igračima, što mi je pokazalo da sam u dovoljno dobroj formi, ne samo za sudjelovanje, već i za dalek dolazakprisjetio se srpski teniser puta do finala.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Znamo.ba )

