Đoković pred RG: Neugodno mi je reći kakva su mi očekivanja

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković je održao uvodnu konferenciju pred Roland Garros.

– Mala očekivanja, velike nade. Znam svoje mogućnosti, veći dio karijere sam igrao dobro na turnirima. Prošle godine mi je bilo sjajno ovdje, govorio sam da želim dostići vrhunac. Naravno, prethodni mjeseci nisu bili idealni, zato se fokusiram na dan po dan, rekao je Novak, pa nastavio:

– Bilo je prepreka, ali uvijek gledam naprijed, u ono što mogu bolje učiniti sljedeće sedmice. To je način na koji se ponašam kao profesionalac, neću prestati dok god igram. Znam svoje kvalitete. Ako se osjećam dobro fizički, psihički i igrački – sa malo sreće protiv najboljih – mogu osvojiti Grand Slam. Do sada sam to doživio 24 puta, znam kako se ponašati u ovakvim okolnostima, ovo je potpuno drugačiji osjećaj i turnir.

– Teniser mora biti više naviknut na poraze nego na pobjede. Ako osvojite 50 posto ili više turnira u dvije-tri sezone, to je fenomenalno. Na većini turnira se gubi, u dugoj karijeri dođe do ozljeda, zato je važna izdržljivost, kao i u životu. Samo sam jednom imao veću ozljedu u karijeri, koja mi je promijenila servis, ispao sam iz prvih 20, morao sam se vratiti… Imala sam nekoliko situacija u kojima sam morao početi iznova – nekad ranije, nekad kasnije.

Niska očekivanja?

– Teško je govoriti o tome, to je subjektivno. Malo mi je čudno reći kakva su moja očekivanja, ali mi je sve osim titule nezadovoljavajuće. Možda zvuči samouvjereno, ali mislim da sam to pokazao kroz svoju karijeru. Jedan od razloga zašto još uvijek igram je pokušaj da napišem istoriju sporta. Nadam se najboljem, ali moram sniziti očekivanja. Time mislim da ne razmišljam previše unaprijed, s kim bih mogao igrati u kasnijim fazama turnira, već gradim svoju igru iz meča u meč. Ne igram konstantno dobro, a to je neophodno za bilo kakvu šansu, rekao je najbolji teniser svijeta.

Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Znamo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

TNT RADIO

Možda vas zanima