back to top

Faletar iz Borse obranio titulu prvaka države

Judo klub „Borsa“ ovog je vikenda nastupio na prvenstvu Bosne i Hercegovine za uzraste mlađih seniora. Državno prvenstvo održano je u Sarajevu, u dvorani Hills u tehničkoj organizaciji judo kluba „Bosna“. Najistaknutiji u redovima Borse bio je Darian Faletar koji je u kategoriji -100 kg odbranio titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Viceprvakinja Bosne i Hercegovine postala je Johanna Klinger, a treće mjesto zauzeli su Mario Novak, Monika Zadro i Marino Dugandžić.

U dvorani Arena Hills, na Ilidži, također je organizirano i 23. izdanje Međunarodnog judo turnira BiH and Nippon, tradicionalnog turnira koji se organizira u suradnji sa Veleposlanstvom Japana u Bosni i Hercegovini. Turnir je okupio preko 400 natjecatelja, a medalje za Borsu osvojili su:

Zlato: Merjem Zilić i  Luka Rozić

Srebro: Mijat Beljo

Bronca: Stjepan Miljkom, Tomas Miljko, Jakov Šarić, Toni Buhač, Noa Dadić, Lora Perić, Lovro Kukavica, Noa Zovko, Marko Kožul, Matej Matković, Luka Ćorić i Deni Batlak.

Mladi natjecatelji Borse ovog su vikenda također zabilježili značajan nastup i na međunarodnom turniru u Mariboru u organizaciji prijateljskog judo kluba „Duplek“. Natjecanje je okupilo 40 judo klubova iz Slovenije, Austrije, Italije, Bosne i Hercegovine, Poljske i Hrvatske. Judo klub „Borsa“ je u ukupnom poretku zauzeo 3.mjesto, a medalje su osvojili:

Zlato: Ivano Knezović, Jan Barbarić, Lucija Ivanković, Elena Bekavac, Ivana Bebek

Srebro: Noa Skoko, Gabrijel Jonjić, Anastasia Ignatkov

Bronca: Lucija Ivanković (konkurencija starijih), Elena Bekavac (konkurencija starijih), Karla Džidić, Katarina Palac, Gabrijel Ćosić, Jan Bošnjak i Nedjeljko Marić.

The post <strong>Faletar iz Borse obranio titulu prvaka države</strong> appeared first on Dnevni.ba.