JANIK PREKOMANDOVAN: Siner prošao Argentinin test

Janik Siner, prvi tenisač svijeta, uspio je da se plasira u osminu finala mastersa u Šangaju.

Pobijedio je Tomasa Martina Etcheverryja rezultatom 2:1. Po setovima 6:7 (3), 6:4, 6:2

Prvi set je bio vrlo neizvjestan. Rivali su rijetko pružali priliku za break jedan drugome. Argentinac i Talijan su imali šanse koje nisu iskoristili. U kasnijem dijelu, Siner je imao dvije prilike za vodstvo koje je Etcheverry odbio. I tako su uveli prvi dio igre u tie break.

Nastavio je u dobrom ritmu protiv broja 1 i poveo s tri poena viška. Ta prednost je bila dovoljna da Etcheverry osvoji prvi set i povede 1:0.

Siner je prvi napravio break u drugom setu, ali ga je odmah izgubio u narednom gemu. Argentinac je stigao do izjednačenja od 3:3. Zatim je Talijan napravio treći uzastopni break, i sada potvrđuje stečeno vodstvo od 5:3. Nakon toga, izjednačio je rezultat na 1:1.

Siner je potom prvi napravio break u odlučujućem setu i poveo 3:1. Njegov sledeći servis je potpuno slomio otpor protivnika za konačan trijumf.

Protivnik u osmini finala će mu biti Roberto Carballes Baena ili Ben Shelton.

Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Znamo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

TNT RADIO

Možda vas zanima