Košarkaši Spartaka pobijedili su u petom kolu ABA lige ekipu Crvene zvezde rezultatom 85:80.
Nakon pobjede svoje dojmove iznio je trener subotičkog Spartaka Vladimir Jovanović… Čestitao je svojoj momčadi i publici, nakon najveće pobjede u dosadašnjem dijelu ABA lige.
– U najavi sam rekao da nas čeka vrlo teška utakmica protiv Zvezde, euroligaša, koji ne samo da ima košarkašku kvalitetu, već su i izuzetno sportski moćnici i toga sam se najviše bojao. Ako im se dopusti, au nekim trenucima smo bili inferiorni u skoku, tjeraju protivnika na iznuđene pogreške… Po tome su poznati i tako dolaze do lakih poena.rekla je Jovanovića nakon pobjede i dodala:
– Ovakve utakmice je jako teško igrati, jer momčad poput Zvezde znalački iskorištava svaku slabost, a za sve to, uz ideju Košarke, morate biti spremni da se, žargonski rečeno, borite svih 40 minuta. U trenucima kada mi to nismo uspjeli, lako su dolazili do poena. Ali u trenucima kada smo bili fizički na liniji mogli smo nekako igrati s njima. Bitno je reći da su izašli iz dvokruga Eurolige koji je bio vrlo iscrpljujući, a ovaj rezultat je donekle produkt toga. Ali opet moram čestitati svojoj momčadi, igračima koji su stvarno u trenucima kada je malo toga bilo s naše strane, i igra i rezultat, koji su način da sve to prebrodimo i u napadu i u obrani.

