MLADA SRPKINJA IZ TENISA NAKON OSVOJENOG EVROPSKOG PRVENSTVA: Moja kvaliteta je na nivou TOP 100 WTA liste!

Budućnost tenisa u Srbiji je svijetla. Barem tako iz godine u godinu najavljuju juniorski reprezentativci Srbije. Posljednja u nizu je evropska prvakinja do 18 godina Teodora Kostović.

Otišla je na pojedinačno Evropsko prvenstvo u Austriji, zbog lošeg vremena prve mečeve igrala je na tvrdoj podlozi, a finale turnira na otvorenom na zemljanoj podlozi. I ništa je nije uznemiravalo. Opravdala je ulogu prvog favorita.

Nije bitno da li igram u dresu reprezentacije ili na turnirima, znam da uvijek predstavljam Srbiju i moram da dam sve od sebe. kaže evropska prvakinja do 18 godina Teodora Kostović i dodaje:

– Fenomenalan osjećaj, isplatio se sav trud i rad. Sretan sam što sam Srbiji donio zlato na Evropskom prvenstvu, prošle godine sam osvojio bronzu i to me jako zaboljelo. Vratio sam se jači, motivisaniji i uspio sam.

Kratkoročni planovi su kristalno jasni.

Sljedeće što moram igrati je završni Masters u Kini, to je turnir osam najboljih, pokušat ću postići što bolji rezultat i pokušati biti broj jedan na svjetskoj ljestvici otkriva Teodora.

Na turniru u Kuršumlijskoj Banji igrala je protiv Berfu Cengiz, koja je blizu 200. mjesta na WTA listi. Srpkinja je trenutno na 949. mjestu i vjeruje da može puno.

Generalno nisam dobro odigrao tu utakmicu, jer sam na turnir došao direktno iz Austrije. Što se tiče kvalitete mog tenisa, smatram da sam među prvih 100 WTA i toga se držim. Taj dan je igrala bolje i to je to istaknuo je Kostović.

A recept za budućnost je jasan.

Moram raditi na fizičkoj pripremi, prije svega, to je jedna od najvažnijih stvari u sportu, želio bih poboljšati psihičku stabilnost, biti još bolji u teškim trenucima i trenucima kada se meč lomi da napravim pravu odluku rekao je naš mladi šampion.

Ona prati svoje kolege, ali ih vidi kao suparnike.

Općenito, moram ih gledati, oni su moji protivnici, ne ugledam se ni na koga, trudim se biti jedinstven i da me drugi gledaju. Puno sam radio s psihologom i to mi je jako pomoglo da se smirim na terenu. Jednostavno, ako želim biti najbolji, moram se nositi s tim pritiskom. Kako kažu, pritisak je privilegija objasnila je Teodora svoj odnos sa suparnicama.

Podloga joj ne predstavlja problem, provjereno. A inspiracija se zna.

Podloga kao podloga, osvojio sam turnir na sve tri podloge, trava, zemlja, beton. Najveći postotak je na travi. Nemam omiljenu podlogu, kad igram svoj najbolji tenis, vjerujem da mi nitko ništa ne može. Uz Noleta, Anu i Jelenu sam odrastao i njih sam najviše pratio, jer su naši. Pokušao sam ih podržati i oni su me motivirali i inspirirali zaključila je Teodora Kostović.

TSS foto – S. Stevanović

Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Znamo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

TNT RADIO

Možda vas zanima