Košarkaši Crvene zvezde sutra dočekuju aktualnog prvaka i lidera Eurolige Fenerbahče u 31. kolu.
U momčad se nakon mnogo mjeseci vraća i Tyson Carter, a zanimljivo je da je svoju posljednju utakmicu odigrao protiv Fenera prije nego što su nastale zdravstvene komplikacije.
– Tako je, bilo je to prije pet mjeseci. Sada su obje momčadi dosta drugačije nego tada, ali zanimljivo je da je to bila moja posljednja utakmica, a ujedno i da uzvrat može biti protiv iste momčadi. Razmišljao sam o toj utakmici jer sam tog dana počeo osjećati simptome. Ipak, uspjeli smo dobiti utakmicu i to je bio nevjerojatan trenutak koji je započeo pobjednički nizprisjetio se Carter koji je komentirao i svoj povratak u momčad:
Carter “Jedva čekam igrati pred našim navijačima!” 🔴⚪️#kkcz #MiSmoTim pic.twitter.com/Hxb39hmqjG
— KK Crvena zvezda Meridianbet (@kkcrvenazvezda) 12. ožujka 2026
– Ja sam ponosna. Kao što rekoh, nikad nisam bio u ovakvoj situaciji, tako da mi je sve to bilo novo, ali sada je sve u redu. Imao sam izvrsnu podršku, i obitelj i momčad, i svi su bili uz mene.
Također je ocijenio svoju trenutnu razinu.
– Trenutačno se samo prilagođavam i vidim kako mogu najviše pomoći momčadi. Momčad pratim pet mjeseci i sada sam tek u dobroj poziciji pa želim držati korak s ekipom i na taj način doći u formu. Nisam na razini na kojoj sam bio prije svega ovoga, ali osjećam se dobroobjasnio je Zvezdin branič.
Carter je u tri euroligaške utakmice u kojima je nastupio na početku sezone imao prosjek od 14,7 poena, 2,7 skokova i 2,3 asistencije, au spomenutom dvoboju protiv Fenera upisao je 15 poena, 3 asistencije i 2 ukradene lopte.

