back to top

Obradović je iznio dojmove nakon pobjede protiv Žalgirisa i nije se složio s Trinkijerijem

Košarkaši Partizana savladali su večeras u Areni Žalgiris predvođeni bivšim trenerom Andreom Trinkijerijem.

Talijanski stručnjak je nakon utakmice istaknuo kako je bilo teško doći do pobjede protiv raspoloženog Doujera koji je ubacio 23 poena, 15 samo u prvom poluvremenu. No, trener Partizana Željko Obradović ne slaže se u potpunosti.

U jednom se dijelu slažem s Andreom, ali PJ nije igrao cijelu utakmicu, nego 27 minuta. Što znači da su i neki drugi igrači osvojili bodove. Naravno, večeras mu je statistika bila odlična, promašio je samo dva šuta. Pokušali smo igrati agresivno, natjerati ih da griješe iu tome smo većinom uspjeli. Ali imali smo i 10 izgubljenih loptirekao je trener Ćeno-Beli.

Crno-beli su večeras loše ušli u meč.

Dopustili smo protivniku da lagano napravi 3:13, lako gubili loptu… Nismo koristili prekršaje. Nakon toga smo našli način da odigramo jako dobro, pogotovo obrambeno. To je bogatstvo ove igre, da možete utjecati na nju dok se odvija. U trećoj četvrtini smo primili 16 poena, u četvrtoj 13 poena. To nešto govorizaključio je Obradović.

Smatra da je bilo teško ranije prelomiti utakmicu.

Tu je i protivnik, i on igra, nije to tako – vodiš osam razlike i sigurno dobiješ utakmicu. E, da je tako, ne bismo imali ovaj izjednačen rezultat u Euroligi. Pogledajte tablicu, opet se jedna momčad odvojila, a razlika između nas i drugih je možda tri pobjede. Izjednačenost je karakteristika ove Euroligeističe trener crno-bijelih.