Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo su savladali večeras Panathinaikos i izjednačili skor od sedam uzastopnih pobjeda u Euroligi.
Trener crveno-belih Saša Obradović izneo je utiske posle pobede.
– Zaslužili smo pobjedu, ali znamo da ovo nije isti Panathinaikos kakav će biti u drugom dijelu sezone. Odigrali smo sjajne tri četvrtine, prerano smo počeli slaviti, napravili smo nekoliko nespretnosti, ali svejedno, nastavljamo u ovoj atmosferirekao je Obradović koji je istaknuo ključ pobjede:
– Dokle god igramo obranu i imamo siguran skok, mislim da imamo šanse, bez obzira na postotke. Nije lako, još uvijek integriramo novog igrača koji mora razumjeti što želimo. Vidi se da mu nedostaje fizička kondicija. Morali smo se tijekom cijele utakmice fokusirati na ono što PAO igra. Teško se pripremiti za ovakve utakmice, a s nekim igračima smo mogli i bolje. Obrana na Nani je zadovoljavajuća i da je tu napravljen odličan posaoobjasnio je trener Zvezde.
Posebno je pohvalio izdanje Stefana Miljenovića i pridošlice Jareda Butlera.
– Veliko je to pojačanje i to se vidi u hodu. On će sigurno biti dobar za ovu momčad, ne samo kao igrač, već i kao osoba. Pozitivan je kao dječak i veliko pojačanje. Što se tiče Stefana, on koristi svaku minutu i ovdje i kroz ABA ligu i sve je to zaslužio svojim radom. Ima srce, to se vidi jer se ne boji veličine, a takav dečko će sigurno napraviti nešto od sebe u košarcismatra Obradović.
Osvrnuo se i na roster s kojim raspolaže, a koji bi uskoro trebao biti popunjen jer se očekuje povratak nekih igrača nakon izbivanja zbog ozljeda.
– U prošlosti sam općenito igrao i s 13 i s 14 igrača. Bitno je pronaći minutažu, koliko teren dopušta. Nedostaju nam neka dobra pojačanja od kojih se očekuje da budu nositelji. U ovoj situaciji bitno je imati fond igrača jer ritam nije lagan, pogotovo kod duplih kola. Moraš malo kalkulirati, da bi izdržao sezonu. Svaki od igrača daje kvalitetu i to mi olakšava posaorekao je Obradović, pa dodao:
– Ljudi moraju biti svjesni – ovo su velike pobjede, ali dosta toga nam je polazilo za rukom. U drugom dijelu ćemo više putovati i to treba izdržati. Imat ćemo igrače koji će to izraziti, ali euforija može biti loša od novinara i medija. Nije ga lako kontrolirati i ponekad je poraz jedini način da se stane na zemlju. Dobro je da se dogodio Spartak pa znaju da nismo nepobjediviistakao je trener crveno-belih.

