OCOKOLJIĆ NAJAVIO UTAKMICU S BAYERNOM: Privremeni trener Partizana jasan

Velika je drama ovih dana oko košarkaškog kluba Partizan, ali svi se nadamo da će joj doći kraj….

Regionalni i srpski prvak sutra dočekuje Bayern u 14. kolu Eurolige, a pred novinare je izašao privremeni trener Mirko Ocokoljić.

Prvo, želim vratiti košarku u prvi plan, a to radim tek zadnja tri-četiri dana. Imali smo priliku trenirati, sva priča je vezana uz utakmicu s Bayernom i pokušati se pripremiti na najbolji mogući način. Neke stvari iz Atene popraviti, da budu konstantne, da ne budu samo jednu četvrtinu dobre. Da energija bude bolja od početka, intenzitet, to su neke stvari. Ovdje i sada na kraju, da ta ničija muda završe u našim rukama. Ovisi o želji igrača da se bori. Oni razumiju što se događa, razumiju da se fokus mora vratiti na košarku i da se mora vratiti samopouzdanje.

U kakvom je stanju ekipa Partizana…

– Mislim da je dobro. Naravno, njihova je reakcija bila očekivana, vide što se događa. Razgovarali smo o tome, naravno, u smislu da se stvari rješavaju na parketu kada do njih dođe. Povjerenje navijača mogu vratiti samo rezultatima i borbom na terenu. To će samo vratiti povjerenje, ništa drugo.

Ima li pritisaka nakon odlaska Željka Obradovića?

Ja sam profesionalac u klubu, naravno, sve stvari koje se događaju nikome nisu lake. Prihvatio sam tu ulogu, da budem iskren, nije lako, naravno da je velika odgovornost. Osjeti se pritisak. Na kraju dana uvijek razmišljam o Bayernu, gledam video, bavim se tim stvarima, kako braniti Obsta, Vojtmana, Lucića. To je jedini fokus, o tome trebaju razmišljati i igrači.

O Bayernu…

To me najviše brine, pokazat će reakcija jer Gordona nije bilo. Imat će i oni reakciju, opet je na klupi. Igraju dobru momčadsku košarku, dolazak u Dinwiddie daje kvalitetu. Ne treba zaboraviti da imaju Vojtmana, on voli pucati izvana, moramo biti spremni riješiti. Imaju Obst, to svi znamo. Mislim da će igrači biti spremni za utakmicu i da će reakcije biti dobre.

Na pitanje je li se čuo s Obradovićem i hoće li biti u novom stručnom štabu, Ocokoljić je rekao…

Nismo se čuli, nažalost. Mislim da je to odluka novog trenera, ne ovisi o nama.

www.sportskacentrala.com

DRUGI UPRAVO ČITAJU

TNT RADIO

Možda vas zanima