“Oprostite, ali ćete morati da me još dugo gledate” – Đoković govorio o karijeri i penzionisanju

Đoković je dao intervju za argentinski list “La Nacion” u kojem je govorio o tome šta ga i dalje motiviše u tenisu.
“I dalje mogu”

Legitimno je pitanje. U dubini duše osjećam da mogu osvojiti još Gren slem titula. Motiviše me što se i dalje smatram kandidatom za osvajanje tih trofeja, posebno na velikim turnirima poput Gren slemova. Također, uživam nastupajući za Srbiju u Dejvis kupu.

Teniski teren mi pruža platformu da radim i na drugim stvarima koje me interesuju, da dijelim svoje poruke o tenisu, društvu, poslovnim poduhvatima ili gradnji svog naslijeđa i brenda. Uživam u ovom procesu i osjećam da mi donosi mnogo benefita, tako da zašto da ne nastavim – rekao je Đoković, prenosi Avaz.

Shvata da mnogi misle da bi trebao da se povuče dok je na vrhuncu.

Koliko još?

Rekli su da sam osvojio sve, da bih trebao reći “zbogom”. Drugi smatraju da treba da nastavim dok god imam šanse za Gren slem titule. Ja sam bliži ovima drugima. Možda se predomislim, ne znam, ali trenutno osjećam želju za nastavkom.

Koliko još? Putovanja i motivacija postaju sve teži. Nije lako, pogotovo s porodicom, ne želim biti daleko od kuće. Ipak, još uvijek imam nešto što me pokreće. Žao mi je onih koji žele da se povučem, jer će me morati gledati još neko vrijeme – izjavio je Novak.

Sigurni smo da je pred njim još mnogo mečeva, a prvi naredni je već u subotu kada će se suprotstaviti svom velikom rivalu Rafaelu Nadalu.

Igraće za treće mjesto na egzibicionom turniru u saudijskom Rijadu, što će biti njihov 61. međusobni duel.

(24sata.info)

Objava Đoković govorio o karijeri i penzionisanju: “Žao mi je, morat ćete me još gledati” prvo se pojavila na 24sata.ba.

Izvor: ( 24sata.info / Znamo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

TNT RADIO

Možda vas zanima