back to top

Partizan je u zanimljivoj utakmici razbio Studentski centar, Koprivica je zablistao

Košarkaši Partizana slavili su na gostovanju u Podgorici kod Studentskog centra sa 84-78, u vrlo zanimljivoj utakmici 24. kola regionalne ABA lige.

Time su Košarkaši Partizana iskoristili poraz Budućnosti od FMP-a i zasjeli na drugu poziciju, a obje ekipe imaju po 18 pobjeda i 6 poraza.

Crno-bijeli su bolje ušli u utakmicu i tricom Danila Anđušića poveli 5:0. No, uslijedila je serija od 9 uzastopnih koševa domaćih kojima su došli do potpunog preokreta i poveli 22-14. Do kraja prvog dijela igre zadržali su prednost, pa je nakon 10 minuta Partizan gubio 26-20, nakon bacanja Franka Kaminskog.

No, do nove najveće prednosti Studentski centar stiže početkom druge trećine kada Bogavac pogađa tricu za +9. Ipak, crno-bijeli su uspjeli izjednačiti nakon serije 9-0 nakon zakucavanja Ponitke (33-33) do kraja poluvremena nešto manje od četiri minute.

No, taj je nalet odbio Ivišić koji je zakucavanjem blokirao preokret, a momčad Željka Obradovića nije uspjela povesti do poluvremena, kada je gubila 41-38 nakon zakucavanja Dawkinsa 6 sekundi do kraja.

Ipak, početkom drugog poluvremena srpski predstavnik postiže 4 poena i nakon zakucavanja Koprivice preokreće rezultat na 42-41. Centar crno-bijelih bio je najzaslužniji za seriju od 6 poena koju je njegova momčad odvela na +5 (49-44), a zatim je održala do kraja, s tim da je SC u jednom trenutku gubio samo za pola koša nakon preokreta novo zakucavanje Ivišića.

Partizan je na kraju treće dionice vodio 63-58, nakon poena Smailagića 22 sekunde prije kraja dionice i promašene trice Ivišića.

Partizan do kraja utakmice nije ispuštao prednost, iako je ona varirala. U jednom trenutku razlika je iznosila samo 2 poena, ali gosti su na kraju prvi put na utakmici stigli do dvoznamenkaste prednosti kada je sve bilo jasno.

Najefikasniji u pobjedi bio je Balša Koprivica s 20 poena, a upisao je i 8 skokova, asistenciju i blokadu. James Nunnelly ubacio je 17, a Kevin Panter 16 poena.

U poraženom sastavu Aubrey Dawkins ubacio je 21 poen i jedini imao dvoznamenkasti učinak, dok su Hadžibegović, Bogavac i Ivišić ubacili po 9 poena.