back to top

POČELO ABA PLAYOFF: MVP lige nevidljivi, Budućnost ispratila Zadar sa stotkom

Košarkaši Budućnosti poveli su 1:0 u četvrtfinalnoj seriji ABA lige protiv Zadra. U Morači su izabranici Andreja Žakelja slavili sa 100:69. Od sredine druge četvrtine počeli su stvarati razliku i na kraju došli nadomak polufinala.

Tijekom prve četvrtine niti jedna momčad se nije uspjela značajnije odlijepiti. U drugom poluvremenu Zadrani su imali +3 na polovici tog razdoblja. No, u drugom dijelu trećine Podgoričani preuzimaju prednost na svoju stranu. Yogi Ferrell donio im je +6 na poluvremenu 42:36.

Amerikanac je zablistao sa 17 poena nakon 20 minuta igre. Ramljak je s 10 bio jedini dvoznamenkasti u Zadranu.

Budućnost je pojačala tempo igre od treće četvrtine. Brzo su došli do prve dvoznamenkaste prednosti te nakon nešto više od dvije minute u tom razdoblju imali 51:40 nakon koševa Kamenjaša i Makundua. Njihovo novo najveće vodstvo bilo je +19 68:49. Košarkaši Budućnosti iskoristili su zalet koji su uhvatili u drugoj četvrtini i u velikom stilu završili susret.

Najbolji kod pobjednika Ferrell imao je 17 poena. Tanasković 15. U momčadi Zadra Ramljak je imao 14 poena. Mazalin i Drežnjak ubacili su po 13 poena. Najkorisniji igrač regularnog dijela ABA lige Luka Božić imao je samo 2 poena.

Zadar je domaćin sljedeće utakmice u seriji. Planirano je za 19. travnja od 19 sati i tada bi mogli slaviti plasman u polufinale. Pobjednik utakmice između Partizana i Igokee je pobjednik.