Talijanski tenisač Yannick Sinner je prošao u drugo kolo Roland Garrosa. Nakon tri seta, pobijedio je Amerikanca Christophera Eubanksa. To je bio njegov prvi meč nakon povlačenja protiv Felix Auger-Aljassimea u četvrtfinalu Mastersa u Madridu.
Po setovima 6:3, 6:3, 6:4
Pobjednik Australian Opena dominirao je u prvom setu i poveo 4:1. Amerikanac je vratio jedan break i smanjio na 4:3. Zatim je Sinner napravio novi break za vođstvo.
Sjajnu igru nastavio je i u drugom setu, odmah povevši 3:0. Kasnije je imao vodstvo i 5:2. Iako je imao tri break lopte, uspio je osvojiti set i povesti 2:0.
Eubanks je imao priliku za break na početku trećeg seta. No, dok je nije iskoristio, Sinner je kaznio za vodstvo 3:1. Nakon toga se malo mučio da zatvori meč, ali nije dopustio Amerikancu da osvoji break za prolazak u sljedeći krug.
U drugom kolu će igrati protiv domaćeg veterana Rišara Gaskea, koji je eliminirao Bornu Ćorića.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Znamo.ba )

