Ministarstvo komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo i Zavod za planirajne razvoja KS su danas organizirali radno-konsultativni sastanak s načelnicima općina u KS i šefovima nadležnih općinskih službi povodom analize provedene javne rasprave o Nacrtu urbanističkog plana Kantona Sarajevo.
Resorni kantonalni ministar Bojan Bošnjak je izjavio da je Ministarstvo primilo mnogo primjedbi kroz javnu raspravu te da će ih razmotriti kako bi napravili okvir za buduću saradnju. Zavod za planiranje razvoja će uskoro napraviti izvještaj o provedenoj javnoj raspravi kako bi se napravio kvalitetan Prijedlog urbanističnog plana. Preko 500 akata stiglo je na Zavod za planiranje razvoja, a direktor Zavoda Faruk Muharemović je naveo da su podijeljeni na prijedloge za razvoj i gradnju te za parkove i zelene površine.
Načelnici općina su izrazili interes da se donese najbolji plan razvoja u KS-u. Načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur je istakao važnost prilagodbe Nacrta urbanističkog plana u interesu građana i lokalnih zajednica, dok je načelnik općine Novo Sarajevo Hasan Tanović naglasio potrebu proglašavanja Vilsonovog šetališta pješačkom zonom. Načelnik Općine Ilijaš Akif Fazlić je istakao važnost ubrzanog rada na Nacrtu urbanističkog plana radi promocije Ilijaša kao centra u sarajevsko-zeničkom bazenu.
Izvor: ( www.tvsa.ba / Znamo.ba )

