Sinner se plasirao u polufinale Roland Garrosa i postao prvi na ATP listi

Pobjednik Australian Opena, koji će sljedeće sedmice postati prvi na ljestvici nakon što se Novak Đoković povukao s turnira, lako je ostvario pobjedu od 6-2, 6-4, 7-6 (7/3) i suočit će se sa Alcarazom ili Stefanosom Tsitsipasom u polufinalu.

Sinner je imao priliku postati prvi talijanski broj jedan u ovom sportu tokom svog meča, nakon što je najavljeno da će Đoković odustati zbog ozljede. San svakog igrača je postati broj jedan na svijetu. S druge strane, vidjeti Novaka kako se povlači s turnira je razočaravajuće, pa mu želim brz oporavak – rekao je ovaj 22-godišnjak, pišu Vijesti

Sinner je već znao da bi mogao postati broj jedan ako stigne do finala Roland Garrosa.

Uživao je u dobroj sezoni, osvojio je Rotterdam i Miami, uz svoju prvu Grand Slam titulu u Melbourneu.

– Pokušavam ne razmišljati o tome previše jer je ovo bio turnir s kojim sam se mučio posljednjih godina, pa sam vrlo sretan što sam u polufinalu – dodao je Sinner.

Izvor: ( www.haber.ba / Znamo.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

TNT RADIO

Možda vas zanima