back to top

Velež “petardom” otvorio novu sezonu Premier lige

Nogometaši Veleža ostvarili su ubjedljivu ppbjedu protiv Zvijezde 09 rezultatom 5:0 na otvaranju nove sezone nogometne Premijer lige BiH.

Rođeni su poptuno dominirali i šanse su se od samog početka redale kao na filmskoj traci. Velike prilike imao je Velež preko Kranjca, Milinarića i Anđušića, ali sjajno je branio gostujući golman Jelovac.

Ipak, nakon niza propuštenih prilika domaći su konačno slomili otpor indisponiranih gostiju u 19. minuti. Novajlija Sturm je sjajno šutirao sa 20-ak metara iskosa i matirao je Jelovca za prednost Rođenih 1:0.

Samo šest minuta kasnije Oreč je sjajno ubacio s desne strane, a na pravom mjesu našao se Anđušić kojem nije bilo teško da iz blizine ubaci loptu u mrežu za 2:0.

Samo što se krenulo s centra, nakon jedne dubinske lopte, katastrofalno je reagovala odbrana gostiju a raspoloženi Kranjc se našao sam pred golom i pogodio je za 3:0.

U nastavku je tempo utakmice nešto pao, ali u 58. minuti još jedan novajlija Mlinarić krunisao je prelijepu akciju domaćih i povisio je na 4:0. Domaćin je do kraja propustio još nekoliko sjajnih šansi, a konačnih 5:0 djelo je Le’aija u 86. minuti.

Velež će u narednom kolu dočekati GOŠK iz Gabele, dok je Zvijezda 09 domaćin Igmanu

Objava Velež “petardom” otvorio novu sezonu Premier lige pojavila se prvi puta na Gol.ba.