back to top

VELIĆ: Vrhunska obrana je presudila

Košarkaši Širokog su u 4. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine pobijedili na gostujućem parketu banjalučki Borac rezultatom 71:64.

Najbolji u redovima Širokog bio je Zachary Nutall koji je meč završio sa 24 poena, dok je Duje Brala ubacio 15. Dvocifren učinak imao je još Martin Junaković (11 poena).

– Teška utakmica, a dobili smo jako ozbiljnu ekipu koja je već dvije godine s istim trenerom, vidi se sistem i odličan rad. Tako da mogu biti zadovoljan s pobjedom. Mislim da smo odigrali drugo poluvrijeme, a pogotovo zadnju četvrtinu, vrhunsku obranu i s tom obranom smo i dobili meč, rekao je trener Širokog Ivan Velić, dok je Martin Junaković dodao:

– Teška utakmica kao što smo i mislili da će biti. Težko gostovanje, odlična ekipa, dobro vođena i trenirana. Mislim da smo odigrali odličnu obranu i sveli protivnika na 64 poena.

U poraženom timu po 15 poena su ubacili Amsal Delalić i Jarod West, a Boris Dragojević i Radoš Šešlija po 12.

– Čestitam ekipi Širokog na zasluženoj pobjedi, bila je to dobra utakmica, prava natjecateljska, s puno intenziteta. Pored toga što smo poraženi ima dosta stvari kojima možemo biti zadovoljni. S obzirom na probleme koje smo imali, smatram da smo u ovom sastavu pružili maksimum i najveća dobit ovakvih utakmica može biti iskustvo za naše mlade igrače koji su do jučer igrali juniorsku ligu. Činjenica da su igrali protiv Martina Junakovića, dugogodišnjeg Košarkaša Prve ABA lige, je fantastično iskustvo za njih. Nastavljamo dalje, a prvi cilj je da se plasiramo u Ligu 6 i s ovakvim utakmicama nastavimo rasti, izjavio je trener Borca Zoran Kašćelan.

Širokobriježani su Banjalučanima nanijeli prvi poraz u sezoni, pa je tuzlanska Sloboda sad ostala jedina ekipa s maksimalnim učinkom.

Ekipa Sparsa je savladala na svom parketu Promo iz Donjeg Vakufa sa 91:83. Najefikasniji kod pobjednika bio je Nemanja Knežević sa 20 poena, dok se s druge strane istakao Kieffer Punter sa isto toliko koševa. Er.B.