back to top

WTA MADRID: Olga nije uspjela proći u 3. kolo

Srbijanska tenisačica Olga Danilović nije se uspjela plasirati u treće kolo Mastersa u Madridu pošto je poražena od 15. tenisačice svijeta Daniele Collins 1:2 (6:4, 4:6, 6(8):7(10) )).

Meč je trajao dva sata i 45 minuta.

U prvom setu Danilović je u petom gemu stigla do breaka, ali već u idućem gemu Collins je uspjela uzvratiti istom mjerom.

U sljedećem gemu Olga je ponovno oduzela servis suparnici i ovoga puta zadržala break prednosti do kraja seta.

U drugom setu Olga Danilović je imala sve u svojim rukama, ali se opustila kada je bilo najpotrebnije i dopustila Collins breakom u šestom i desetom gemu došla do preokreta i izjednačenja u setovima.

Obje su igračice bile sigurne na servisu sve do devetog gema trećeg seta, kada je Danilović iskoristila prvu break loptu i povela 5:4, da bi u sljedećem gemu servirala za pobjedu, ali je Collins uspjela uzvratiti break i izjednačenje na 5:5.

U sljedeća dva gema nije bilo breaka, a pobjednik je odlučen u tie-breaku, u kojem je Danilović spasio tri meč lopte Collinsu rezultatom 6:3, ali je Amerikanac još jednim mini-breakom stigao do pobjede. 18. točka.

Sljedeća protivnica Amerikanki bit će Rumunjka Jacqueline Christian koja je eliminirala Čehinju Barboru Krejcikovu 2:6, 6:0, 6:2.