back to top

Zvijezda nemoćna, Olympiakos slavio u Pireju!

U devetom kolu Eurolige Olympiakos je svladao Crvenu zvezdu rezultatom 88:83.

Zvezda je dobro ušla u meč, Davidovac je postigao prve poene za Zvezdu, a onda je Nedović napravio seriju od pet poena i doneo prednost crveno-belima. Ipak, dogodio se preokret domaćih predvođen Alecom Petersom. Ipak, Nedović je u prvom dijelu bio nezaustavljiv, pogodio je tri trice, a rezultat je na kraju ovog dijela bio 23:20.

U drugom dijelu prve poene postiže Olympiakos, ali onda Jago pogađa svoju prvu tricu na utakmici. Uslijedila je prava raspucavanja, Larentsakis je pogodio tricu, ali je Teodosić odmah uzvratio istom mjerom na drugoj strani i ponovno odveo Zvezdu na pet poena razlike. Zvezda je povećala prednost, ali se Olympiakos vratio bodovima Larentzakisa. Na kraj prvog poluvremena domaći su na odmor otišli s jednim poenom prednosti 45:44.

U drugo poluvrijeme grčka momčad je bolje ušla, Fal je postigao nove poene, a zatim je Peters pogodio novu tricu, a na drugoj strani Zvezda se mučila u napadu. Prvi put na utakmici jedna momčad na +10 nakon što je Peters pogodio oba slobodna bacanja. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 54:53. U posljednjem dijelu Davidovac je prvi postigao koševe za beogradske crveno-bijele, potom je to učinio i Tobi koji je smanjio zaostatak. Ipak, Olympiakos je uspio povećati prednost, brzo su otišli na plus 15. Ipak, Nemanja Nedović je ubacio tricu uz faul, pa Jago za minus 5. Ipak, Olympiakos je uspio sačuvati prednost i ostvariti pobjedu u ovom meču sa rezultatom 88:83.