AUSTRALIAN OPEN: Sabalenka brani naslov, Keys nakon drame izbacila Šviontek!

Bjeloruska tenisačica Arina Sabalenka plasirala se u finale Australian Opena za žene.

U dva je seta slavila protiv Španjolke Paole Badose 6:4, 6:2. Sastanak je trajao gotovo sat i pol.


TJ kao “Djed Mraz”: Tko želi osvojiti 50.000 € ↓↓↓


Badosa je bolje krenuo. Tada je Bjeloruskinja napravila preokret i s dva breaka osvojila prvi set. Drugi je bio rezultatski i igrački lakši. Sabalenka je dvaput oduzela servis suparnici i prošla u finale.

Bjeloruskinja će za pehar igrati protiv Ige Šviontek. Poljakinja je teško stigla do dvoboja za naslov svladavši Amerikanku Madison Keys 2:1, po setovima 7:5, 1:6, 7:6 (8).

Nekoć prva igračica svijeta, bolje se snašla u prvom setu nakon sedam breakova. Drugi je pripao Amerikancu rezultatom 1:1.

U odlučujućem setu vodila se velika borba. Bilo je po dvije break lopte za svakog tenisača, koje su serveri poništili. Niti jedna tenisačica nije odustala u odlučujućem setu. Šviontek je kod 5:5 imala break šanse, a potom povela sa 6:5.

Iga je na 40:30 ispustila jednu meč loptu. Keys je to kaznio i odveo set u pokušajni break na 10 poena. Poljakinja je bolje počela s 3:1 i 5:2. Viđena je napeta utakmica jer Šviontek nije uspjela privesti susret kraju iako je imala veliku prednost.

Od 7:5 za suparnicu, Keys je izjednačila na sedam. Amerikanka je kod 9:8 imala meč loptu na servis Šviontek koju je iskoristila.

Njezin najbolji Grand Slam rezultat do sada je finale US Opena prije osam godina.


www.sportskacentrala.com

DRUGI UPRAVO ČITAJU

TNT RADIO

Možda vas zanima